12. - 19. 2. 2011

This is alternative content.

Přeskočit navigační odkazy Home /  Home

AktualityBlog Image

O účast na 10. Zimním evropském olympijském festivalu mládeže (EYOWF) 2011 v Libereckém kraji je mezi zahraničními výpravami velký zájem. Po prvním kole přihlášek v polovině října se prozatím registrovalo 1 630 účastníků.
Blog Image

Vybrané atraktivní souboje z programu evropské olympiády mládeže 2011 se objeví také na televizních obrazovkách. Stanice Eurosport 2 nabídne divákům deset hodin přímých přenosů. Mezi návrhy je hokejový duel Česko-Finsko a finále celého turnaje, skokanské závody jednotlivců i družstev a běžecká soutěž ve sprintu. Výrobu signálu bude zajišťovat Česká televize. V jednání je rovněž dvacetiminutový sestřih nejzajímavějších událostí dne. Počítá se také s natočením celkového dokumentu o průběhu EYOWF 2011.
Blog Image

Setkat se tváří v tvář úspěšným českým sportovcům a ještě s nimi strávit část dne se podařilo osmi dvojicím studentů z Libereckého kraje. V rámci soutěže Na stopě Patronům EYOWF 2011 měli za úkol natočit medailonek o špičkových reprezentantech, kteří evropskou olympiádu mládeže bezprostředně podporují.
Blog Image

Doprovodný program pro školy vyCOOL se!, který je nedílnou součástí příprav EYOWF 2011, se po roce a půl blíží do svého závěru. Do zahájení festivalu čekají účastníky ještě akce na ledové ploše (Cool den), vědomostní soutěž (Hej ty, víš to?!) a samozřejmě aktivní sportování (Chytře zábavný den). Další z řady akcí se stane výtvarná soutěž Evropa v srdci Evropy, v níž studenti kreativně ztvární na krychle o rozměru metr krát metr všech 49 účastnických zemí na EYOWF 2011. Vrcholem pak v březnu 2011 bude závěrečná akce, která celý projekt ukončí. Do programu vyCOOL se! se zapojily celkem už čtyři tisíce zájemců.
Blog Image

EYOWF Team, který v současné době čítá již přes 500 dobrovolníků vybraných pro spolupráci při pořádání festivalu 2011, se může pochlubit také mezinárodní účastí. Osm z jeho členů jsou totiž zájemci ze zahraničí - dva ze Slovenska a po jednom z Lucemburska, Finska, Německa, Itálie, Španělska a Srbska. Tito dobrovolníci budou zapojeni nejpočetněji v sekci NOC (Národní olympijské výbory), ale kromě toho také v sekcích sport a zdravotní zajištění. K jejich velkým výhodám patří určitě i schopnost domluvit se českým jazykem.
Blog Image

Organizátoři EYOWF 2011 oslovili v minulých dnech jednotlivé členské země Asociace evropských olympijských výborů a vyzvali je k podání účastnických přihlášek. Na festivalu v Libereckém kraji se příští rok v únoru předpokládá účast okolo 1 500 aktérů ze 49 zemí. Ačkoliv uzávěrka úvodního kola přihlášek vyprší až v polovině října, svou účast už potvrdily první státy. Nejrychleji zareagovali sportovní činovníci z Rumunska, kteří ohlásili seznam 46 sportovců, následovaly Česká republika (102) a Švýcarsko (101).21.10.2011


NOC
COOL News
Fotogalerie
Užitečné odkazy
Počasí
Kontakt

anketa

Líbil se Vám EYOWF 2011 v Libereckém kraji?
53%
47%