12. - 19. 2. 2011

This is alternative content.

Přeskočit navigační odkazy Home /  O EYOWF  /  logo & motto EYOWF 2011

Logo & motto EYOWF 2011

Logo EYOWF 2011 - ruka jako symbol a magické číslo 5

Autorkou vítězného návrhu loga 10. Zimního evropského festivalu mládeže Liberec 2011 se stala Veronika Vysloužilová, studentka Střední uměleckoprůmyslové školy v Jablonci nad Nisou. A jaký je podtext loga, které navrhla?
Pět prstů má lidská ruka. Rozevřená dlaň symbolizuje vstřícnost, důvěru a přátelství. Napřažená pravice je výrazem spolupráce, spříznění i vzájemné úcty člověka vůči člověku, sportovce vůči sportovci. Ba co víc, je mocným pojítkem lidí různých zemí, ras a vyznání. Podaná ruka současně znamená gesto uznání, sympatií i nabízené pomoci. A právě taková atmosféra i ideály provázejí soutěže Zimních evropských olympijských festivalů mládeže.
Pět je kruhů na olympijské vlajce. Ať reprezentanti malých či velkých zemí, ať v antice či dnes - všechny sportovce stále spojuje stejné heslo: Rychleji, výše, silněji! Ale přestože vítěz může být pouze jeden a poražených bývá více, pět základních olympijských zásad zůstává platných v každé věkové kategorii - tolerance, solidarita, humanismus, porozumění a fair play.
Pět vlastností dělá sportovce velkým. Šampiona nedělá uznávaným jen sbírka jeho medailí. Sportovec se nedočká respektu pouze svými výkony v soutěžích. Ten, kdo chce v historii zanechat opravdu nesmazatelnou stopu, která znamená víc než nejcennější kovy a rekordy, musí prokázat vytrvalost, čestnost, vůli, odvahu a pokoru. Teprve pak se stane úspěšný sportovec také velkým.
 

Motto EYOWF 2011

Step out from the crowd, carve a path!
Vystup z davu, zanech stopu!
 
Motto symbolizuje originalitu a specifičnost každého z nás, důraz na individuální činy, odvahu vystoupit z davu, hledat nové, třeba i odlišné cesty a zanechat pozitivní stopu na planetě Zemi.
V tomto duchu je připravován i celý marketingový program EYOWF 2011.
21.10.2011


NOC
COOL News
Fotogalerie
Užitečné odkazy
Počasí
Kontakt

anketa

Líbil se Vám EYOWF 2011 v Libereckém kraji?
53%
47%