12. - 19. 2. 2011

This is alternative content.

Aktuality

Mladí Patroni EYOWF 2011 úspěšně odmaturovali
2. 9. 2010 čtvrtek 12:18
Blog Image

Dva nejmladší Patroni 10. Zimního evropského olympijského festivalu mládeže (EYOWF) 2011 v Libereckém kraji úspěšně složili zkoušku z dospělosti. Jednadvacetiletá biatlonistka Veronika Vítková a stejně starý skokan na lyžích Roman Koudelka ve středu 1. září odmaturovali na sportovním gymnáziu v Jilemnici.

Mladí sportovci zakončili svá gymnazijní léta po šesti letech rozloženého studia. Jejich maturitní zkouška se skládala z českého a německého jazyka, zeměpisu a teorie sportovní přípravy. „Byla jsem v poslední době nemocná, takže jsem měla dost času se učit. Nejvíc mi dala zabrat němčina,“ říká čerstvá maturantka Veronika Vítková.  Roman Koudelka měl naopak největší starosti v českém jazyce. Tohle mi moc nešlo, navíc jsem si nevytáhl zrovna dobrou otázku. V ostatních předmětech už jsem ale měl docela šťastný los. Na maturitu jsem se připravoval, co nejvíce to šlo. Ale skloubit školu se sportováním bylo složité. Chtěl bych proto poděkovat škole, která mi během těch let vyšla velmi vstříc," říká Roman Koudelka. Na oslavy a lenošení však oba mohou zapomenout. Veroniku čeká za pár dní soustředění a Roman má již dnes odpoledne sraz skokanského reprezentačního týmu, se kterým 9. září odletí do Norska.

A co nejbližší plány? Oba se shodují, že prioritou pro následující rok je pouze sport. „Teď si dám určitě od studia pauzu, budu se věnovat hlavně sportu. Ale příští rok bych chtěla zkusit vysokou školu. Ráda bych se zaměřila na regeneraci a výživu, či fyzioterapii,“ přibližuje své plány největší česká biatlonová naděje Veronika Vítková. I Roman Koudelka chce být nyní hlavně skokanem na lyžích, vysokoškolské studium ale nevylučuje.
Určitě bych za rok také nějakou vysokou školu vyzkoušel, ale o konkrétním oboru jsem ještě nepřemýšlel. Uvidíme později," uzavírá svůj velký den Roman Koudelka.

Další informace naleznete zde.
 

Foto: Tomáš Kohout/Český rozhlas


Reakce
9 + 2 =
21.10.2011


NOC
COOL News
Fotogalerie
Užitečné odkazy
Počasí
Kontakt

anketa

Líbil se Vám EYOWF 2011 v Libereckém kraji?
53%
47%