12. - 19. 2. 2011

This is alternative content.

Přeskočit navigační odkazy Home /  Home

AktualityHistoricky první, tehdy ještě československou medaili ze zimních olympijských her v alpském lyžování získala v roce 1984 Olga Charvátová-Křížová. V Sarajevu vybojovala bronz. Dnes ve Špindlerově Mlýně provozuje Sportovní akademii, která se stará o výchovu mladých lyžařů a snowboardistů.
Blog Image

Ewa Farna je v současné době jednou z nejlepších a nejposlouchanějších českých zpěvaček. Málokdo však ví, že ještě před pár lety si zpívala mezi slalomovými brankami. Závodně už sice nelyžuje, ale zůstala věrnou fanynkou mnoha dalších zimních sportů.
Pod pokličku nejstarší klasické lyžařské disciplíny, jejíž kořeny sahají na sever Evropy do Norska, nahlížíme za asistence čtyřiačtyřicetiletého Martina Petráska, člena bronzové štafety České republiky z mistrovství světa v roce 1989. Ten je v současné době také populárním televizním komentátorem.
Blog Image

Krasobruslení je součástí EYOWF již od prvního ročníku, tedy od roku 1993. Mladí sportovci se utkávají v kategorii jednotlivců i dvojic a konkurence v tomto sportu je skutečně vysoká. Bližší informace poskytla Kateřina Beránková, držitelka bronzové medaile z EYOWF z roku 1993 v kategorii jednotlivců, která poté soutěžila v tanečních párech s Ottou Dlabolou. Spolu se stali šestkrát mistry České republiky, na mistrovství Evropy 2002 skončili na 5. místě a v letech 1998 a 2002 startovali na zimní olympiádě.
Česká olympijská výprava na Zimním olympijském festivalu v Liberci obsadila celá dvě patra na bloku C v olympijské vesnici. Během sobotního odpoledne a večera dorazily do Harcova všechny české olympijské naděje.
Blog Image

V sobotu 12. února vyvrcholily v centru Liberce COOL dny, které představovaly závěrečnou tečku za dlouhodobým programem vyCOOL se!, které po celý rok a půl tvořil sportovní i zábavný doprovod evropské olympiády mládeže. Ukončením těchto dní byl koncert populární zpěvačky Ewy Farne.21.10.2011


NOC
COOL News
Fotogalerie
Užitečné odkazy
Počasí
Kontakt

anketa

Líbil se Vám EYOWF 2011 v Libereckém kraji?
53%
47%