12. - 19. 2. 2011

This is alternative content.

Přeskočit navigační odkazy Home /  Organizace  /  doprava

Doprava

Veškeré dopravní operace jsou řízeny hlavním dispečinkem umístěným v Tipsort areně v Liberci tak, aby pokryly co nejefektivněji potřeby jednotlivých skupin účastníků EYOWF 2011.

Organizační výbor poskytuje dopravní servis všem akreditovaným účastníkům EYOWF 2011.

ROZDĚLENÍ DRUHŮ DOPRAVY


1) Shuttle Bus Service

Autobusová doprava na vytyčených linkách na základě pevných jízdních řádů.

Městská linka (City Line)
Linka z olympijské vesnice (OLV) do oficiálního hotelu EYOWF 2011 Clarion Grandhotelu Zlatý Lev, městského centra Liberec a Tipsport areny a stejná zpáteční trasa je nastavena v pravidelných intervalech.

OLV – sportovní areály - OLV

Účastníci budou z OLV na sportoviště a zpět dopravováni pravidelnou kyvadlovou autobusovou dopravou. Speciální autobusové linky budou vyjíždět z hlavního shuttle bus mall v OLV na jednotlivá sportoviště dle pevného jízdního řádu a zpět. Jízdní řád je přizpůsoben sportovnímu programu a potřebám jednotlivých sportů. Jízdní řády autobusových linek jsou vyvěšeny ve vestibulech ubytovacích bloků, v NOC Services Centre, na sportovištích a zároveň na jednotlivých autobusových zastávkách. Jednotlivé autobusy budou řádně označeny logem olympijských her a zároveň barvou a názvem dané linky.

Pro zvětšení klikněte na obrázek

 

2) Special Car Service
Přeprava jedinců či menších skupin bez pevného jízdního řádu dle aktuálních potřeb. Tyto služby zajišťuje společnost Škoda Auto, a.s., jeden z hlavních partnerů EYOWF 2011. Doprava jezajištěna také na veškeré ceremoniály a další oficiální akce v průběhu festivalu. Městská hromadná doprava po Liberci je pro všechny akreditované osoby zdarma.

Parkovací systém

Vzhledem k různým přístupovým a prostorovým podmínkám v jednotlivých areálech, bude v každém areálu včetně OLV vytvořen systém parkování na základě parkovacích / vjezdových / karet (VAP). Parkovací karty jsou samolepící a budou muset být připevněny na přední skla vozidel účastníků, kteří mají na parkovací kartu nárok. Tyto karty budou barevně rozlišeny a bude možno s nimi vjet pouze na konkrétní místa dle specifikace karty.

Doprava z/na letiště Praha - Ruzyně do/z Liberce pro hosty zahraničních výprav a další návštěvníky

Letiště Praha je vzdáleno od Liberce zhruba 130 km. Pro ty, kteří nemají nárok na použití shuttle busu mezi Prahou a Libercem mohou využít následujících možností rezervací vozidel:

Osobní vůz      3 000 Kč
Minibus           6 720 Kč

Kontakt pro rezervaci:
Tel.: +420 734 695 495
E-mail: transport@eyowf2011.cz

Pronájem aut
Organizační výbor rovněž může pomoci při zajištění pronájmu vozidel během festivalu (placená služba) v Praze či Liberci od společnosi Hertz.

Kontakt pro rezervaci:
Tel.: +420 225 345 000
E-mail: rezervace@hertz.cz

Taxi služby
Rovněž doporučujeme využívat autorizovanou taxi službu během festivalu.

Kontakty:
Taxi služba v Praze - AAA Taxi
Tel.: +420 140 14

Taxi služba v Liberci
Tel.: +420 800 501 501

 

21.10.2011


NOC
COOL News
Fotogalerie
Užitečné odkazy
Počasí
Kontakt

anketa

Líbil se Vám EYOWF 2011 v Libereckém kraji?
53%
47%