12. - 19. 2. 2011

This is alternative content.

Aktuality

Hokejové derby pro Čechy!
15. 2. 2011 úterý 20:31
Blog Image

A je to tu! Druhým hracím dnem hokejového turnaje si domácí výběr odbyl svou premiéru a rovnou v sousedském derby se Slovenskem. Velmi dobře zaplněné ochozy byly svědky slavnostního buly v podání maskota festivalu Rampiče Fundiče.

Úvod duelu nabídl obrovské příležitosti na obou stranách, nejprve mrštný beton domácího  Marka Langhamera zneškodnil akci východních rivalů a následně mrštná lapačka Patrika Romančika odmítla vedení pro pořadatelskou zemi. A když na konci 6. min zazvonilo břevno za českou branku, přeběhl kdekomu mráz po zádech. Kontroval hráč jihlavské Dukly Tomáš Střecha dravým nájezdem, nicméně červené světlo za brankou zůstalo němé, tudíž svítila na světelné kostce u obou výběru nula.

Druhá perioda odstartovala nejlepším možným způsobem, když se v mlýnici před brankou nejlépe zorientoval liberecký hráč Matěj Psota a zajistil Čechům vedení! Svěřenci Jiřího Vebra se rázem stali pány utkání. Jedna šance střídala druhou, avšak trest málem přišel ze strany Slováků, naštěstí Tomáš Parobok v 29. před prazdnou svatyní promáchl. Ve 33. se na české straně podruhé urodilo a Ladislav Marek objel branku a dopravil kotouč do sítě – 2:0. Okamžitě po buly přispěchal s odpovědí Marek Novák, jehož backhend vymetl levý růžek a rozdíl ve skóre byl znovu jednobrankový – 2:1.

Roli favorita potvrzovaly české barvy i po druhé přestávce a sílící tlak vyvrcholil ve 43. při české přesilovce, když Patrik Machač před brankou našel Matěje Psotu. Tomu nezbývalo než zužitkovat výbornou přihravkou dodatečného náhradíka za zraněného Josefa Mikysku a zvýšit na 3:1. V 58. zvýšil na 4:1 po nájezdu dva na jednoho ranou pod víko Patrik Machač. Výslednou podobu skóre utkání dal Michal Valjent.

Úterní úspěch znamená pro Českou republiku minimální jistotu bojů o medaile - o postup do finále se střetne ve středu s Finskem.


Reakce

re: Hokejové derby pro Čechy!

16.2.2011 12:52:32 Sandra

Pěknej zápas :), doufám že jsi český tým dnes smlsne i na Finech ;) !


re: Hokejové derby pro Čechy!

16.2.2011 7:14:15 Jana z Lbc

Super zápas. Dneska ještě porazit Finy a v pátek hurá na finále. :-)


8 + 6 =
21.10.2011


NOC
COOL News
Fotogalerie
Užitečné odkazy
Počasí
Kontakt

anketa

Líbil se Vám EYOWF 2011 v Libereckém kraji?
53%
47%