12. - 19. 2. 2011

This is alternative content.

Aktuality

Ledecká vyhrála malé finále
15. 2. 2011 úterý 21:09
Blog Image

Velkým, poměrně nečekaným, švýcarsko-italským trimufem skončila první disciplína snowboardu v areálu v Kořenově-Rejdicích. Zlato ve snowboardcrossu vybojovali dnes odpoledne Švýcarka Caroline Weibelová a Ital Matteo Menconi. Čechy potěšila Ester Ledecká, dcera populárního zpěváka Janka Ladeckého, která vyhrála malé finále a skončila tak celkově pátá.

„O můj bože, o můj bože!“ jásala po čtyřčlenné finálové jízdě v cíli mladičká švýcarská snowboardistka Caroline Weibelová ve sluncem zalitém areálu v Rejdicích. V kvalifikaci na čas skončila v konkurenci 29 závodnic šestá, pak suverénně prošla pavoukem vyřazovacích čtyřčlených osmifinálových, čtvrtfinálových i semifinálových jízd.

Přesto se šestkou na prsou a černým návlekem nebyla největší favoritkou. „Jestli jsem věřila, že vyhraji? V to doufám před každou svou jízdou. Je to má nejlepší droga k dosažení úspěchu,“ smála se po dojezdu sympatická Caroline po té, co ji kamarádi z družstva povalili radostně na sníh a zahalili ji švýcarskou vlajkou s helvétským křížem. „A na co myslím teď? Klidně i na velkou olympiádu! Už na tu v roce 2014 v Soči,“ zářila po svém triumfu na EYOWF závodnice z Luzernu.

Těsně předtím se radovala z prvenství v malém finále patnáctiletá Češka Ester Ledecká. V pondělí skončila na Jestědu v obřím slalomu osmatřicátá, dnes v Rejdicích pátá. Ostatně pátý nejlepší čas zajela už v dopolední kvalifikaci. „To je proti pondělku velké zlepšení, jsem moc spokojená. Vůbec jsem to nečekala, snowboardcross totiž zrovna není moje oblíbená disciplína, nominovali mě na ni nejspíš kvůli mému loňskému výsledku v místní olympiádě dětí a mládeže,“ říkala v cíli udýchaně copatá Ester. „Že jsem se nedostala do velkého finále, to mě opravdu nemrzí, i tohle je úspěch,“ tvrdila Ledecká, přestože předtím ve čtvrtfinále pozdější francouzskou finalistku Bernardovou porazila.

Otec Janek Ledecký však úspěch Ester v Rejdicích neviděl. „Táta je teď někde na koncertě, ale jsme ve spojení,“ usmívala se spokojená Ledecká a sundavala si z hlavy brýle značky Vagus, které vyrábí firma nejlepšího českého sjezdaře Ondřeje Banka. „Ondřej mi je věnoval, líbí se mi,“ vysvětlila závodnice Dukly Liberec, která na EYOWF 2011 v pondělí a ve středu startuje v alském lyžování a v úterý a ve čtvrtek ve snowboardingu.

Za čtvrthodiny na to vletěli do cíle na prvních místech dva Italové. Jako první Matteo Menconi, jako druhý Maurizio Bormolini. Černovlasý „čertík“ z Benátek Menconi, v kvalifikaci až sedmý, se děsil angličtiny. Nakonec však u rychlého „výslechu“ přece jen promluvil. „Už dostat se do finále pro mě bylo úspěchem, bylo to velmi těžké. A vítězství je navíc. Je to vynikající!“

 

Rozhovor s Ester Ledeckou

Jak hodnotíte svůj dnešní výkon?
„Jsem moc spokojená, nečekala jsem to.“

Jak probíhaly přípravy na dnešní závod?
„Na včerejší trénink jsem přijela dýl, dopoledne jsem měla ještě závody na lyžích. Sjela jsem si 1. jízdu a pak jsem měla pauzu, protože přestala jezdit lanovka. Nakonec jsem stihla ještě i druhou jízdu. Na cross jsem trénovala hlavně dopoledne před závodem.“

Co by jsi řekla o dnešní trati co jste jeli?
„Trať se mi líbila, byla upravená a nebyla nebezpečná. Jízdu jsem si fakt užívala.“
 

A jaké máš další koníčky?
„Samozřejmě lyžování, dále windsurfing, vodní lyže a beach volejbal.“


Reakce

Fotografie

17.2.2011 1:05:08 Jiří Částka

Fotografie z Rejdic vč. jízdy Ester Ledecké najdete také zde:
http://www.fotobanka.net/eyowf-2011


7 + 2 =
21.10.2011


NOC
COOL News
Fotogalerie
Užitečné odkazy
Počasí
Kontakt

anketa

Líbil se Vám EYOWF 2011 v Libereckém kraji?
53%
47%