12. - 19. 2. 2011

This is alternative content.

Přeskočit navigační odkazy Home /  Home

AktualityBlog Image

Americká média ji označila za „nejkrásnější tvář socialismu“, někdejší nejvyšší představitel bývalé NDR Erich Honecker ji nazval „nejpohlednější vnučkou Karla Marxe“. I dnes, ve svých 45 letech, je dvojnásobná olympijská vítězka v krasobruslení KATARINA WITTOVÁ velmi krásnou ženou. Vypadá minimálně o deset let mladší. V neděli před 15. hodinou dorazila autem („bavorákem“) z Berlína do libereckého dějiště EYOWF 2011 a ubytovala se v hotelu Zlatý lev. Stala se totiž šéfkou kandidatury Mnichova na zimní olympijské hry 2018, pro něž lobbuje i v Liberci.
Blog Image

Bezprostředně po závodě dívek v obřím slalomu naši dobrovolníci vyzpovídali vítězku, Slovinku Eli Plutovou.
Blog Image

V pondělí 14. února se pod Ještědem schovaným v mlze naplno rozběhly soutěže v alpském lyžování. Již před startem otevíracího závodu, obřího slalomu dívek, se na sjezdovku „Pod lany“ začaly snášet první sněhové vločky a závodnice tak v průběhu závodu nebojovaly pouze s náročnou tratí, ale také se stále intenzivnějším sněžením.
Blog Image

Prezident Mezinárodního olympijského výboru (MOV) JACQUES ROGGE vysekl organizátorům 10. EYOWF v Liberci pochvalu. „Líbilo se mi i nedělní večerní zahájení, bylo velmi kreativní,“ řekl Rogge. „Evropský olympijský festival mládeže je dítětem Jacquese Roggeho, teď po dvaceti letech může pozorovat, jak mu vyrostlo,“ konstatoval předseda Českého olympijského výboru (ČOV) Milan Jirásek.
Blog Image

Krasobruslení začalo v pondělí 14. února 2011 a odstartovaly ho dívky se svými krátkými programy. Ty jsou první částí celého závodu, druhou tvoří volné jízdy. Celkem se mezi sebou utkalo 30 mladých krasobruslařek ze 30 zemí a všechny předvedly krásná vystoupení, nad kterými se divákům tajil dech.21.10.2011


NOC
COOL News
Fotogalerie
Užitečné odkazy
Počasí
Kontakt

anketa

Líbil se Vám EYOWF 2011 v Libereckém kraji?
53%
47%