12. - 19. 2. 2011

This is alternative content.

Přeskočit navigační odkazy Home /  Home  /  Nezapomenutelné okamžiky festivalu

Aktuality

Nezapomenutelné okamžiky festivalu
24. 2. 2011 čtvrtek 10:59
Blog Image

Evropská olympiáda mládeže 2011 skončila, na organizátory nyní čeká vyhodnocení celé akce. Některé z úsměvných okamžiků a zajímavých faktů ze zákulisí nabízíme už nyní.

Na organizátory akce mnohdy čekaly nelehké úkoly, které bylo nutné zvládnout v rekordním čase. Například sekce NOC, která se starala o všechny sportovní výpravy, musela ve čtvrtek 17. února během třiceti minut zajistit dort pro zlatou českou medailistku Ester Ledeckou. Příslušný člen české výpravy na to z nadšení z triumfu zapomněl.

Během nabitého týdne se tu a tam našlo pár věcí, které skončily ve ztrátách a nálezech. Kromě často zapomínaných akreditačních karet byla nejkurióznějším úlovkem peněženka ukrajinského sportovce, kromě osobních dokladů doslova přeplněna bankovkami. Jejímu šťastnému majiteli byla samozřejmě ihned vrácena s plným obsahem.

Pořádně zamotali hlavy pořadatelům i zaměstnancům hotelu Zlatý Lev členové čínské delegace z Nankingu, která se v Liberci zúčastnila Observer programu pro organizátory sportovních mládežnických soutěží. V žádosti o ubytování totiž uvedla, že požaduje „nadstandardní rozměr postelí“. Všichni čekali, že dorazí činovníci s basketbalovými postavami a už se připravovaly manévry se stěhováním speciálních lůžek. Všem se ulevilo, když nakonec do Liberce přicestovali Číňané „klasických“ rozměrů a omluvně uvedli, že jejich zvláštní požadavek, vztahující se především na cesty po Asii, ve formuláři zůstal nedopatřením.

Takřka na roztrhání byla v průběhu EYOWF 2011 sekce dopravy. Nejnáročnějšími akcemi pro ni byl přesun výprav na oba ceremoniály a zpět, kdy bylo na 1 600 osob úspěšně přepraveno kyvadlovou dopravou za pomoci 25 autobusů během pouhých 45 minut. Celkem 429krát se během týdne otočily speciální autobusy, které zajišťovaly transport členů organizačního výboru a jejich spolupracovníků, dobrovolníků, sportovních výprav i škol z celého regionu na sportoviště, do centra města či olympijské vesnice. Najely tak 40 tisíc kilometrů a převezly na deset tisíc pasažérů. V 50 automobilech od oficiálního partnera Škoda Auto urazili pořadatelé dalších 55 tisíc kilometrů.


Reakce
6 + 8 =
21.10.2011


NOC
COOL News
Fotogalerie
Užitečné odkazy
Počasí
Kontakt

anketa

Líbil se Vám EYOWF 2011 v Libereckém kraji?
53%
47%