12. - 19. 2. 2011

This is alternative content.

Aktuality

Studenti nahlíželi do soukromí sportovních hvězd
25. 11. 2010 čtvrtek 12:38
Blog Image

V Clarion Grandhotelu Zlatý Lev v Liberci to 24. listopadu chvílemi vypadalo jako přehlídka dokumentárních počinů budoucích filmařů. Středoškoláci z Libereckého kraje zde představovali medailonky, které od začátku září do poloviny listopadu natáčeli o špičkových českých reprezentantech, Patronech evropské olympiády mládeže (EYOWF) 2011. O vítězi během slavnostního dopoledne rozhodovala desetičlenná porota.

Celkem osm soutěžních dvojic, které tvořili studenti  středních škol z Libereckého kraje, se přihlásilo do soutěže Na stopě Patronům EYOWF. Cílem této aktivity v rámci doprovodného programu vyCOOL se! na podporu evropské olympiády mládeže bylo natočit krátký medailonek o jednom z osmi významných českých sportovců, kteří EYOWF 2011 podporují.

Těmito reprezentanty jsou – běžec na lyžích Lukáš Bauer, sjezdař Ondřej Bank, biatlonistka Veronika Vítková, skokan na lyžích Roman Koudelka, hokejový brankář Marek Schwarz, sdruženář Pavel Churavý, krasobruslař Tomáš Verner a snowboardista Michal Novotný. Každá dvojice měla možnost se „svým“ Patronem strávit část jeho typického dne, nahlédnout do jeho tréninkového programu i soukromí. Poradit si však se zajímavým natočeným materiálem však nebylo vůbec jednoduché.

Před sálem zaplněným spolužáky i řediteli svých škol všichni soutěžící krátce popsali své zážitky z natáčení a ze setkání se slavnou hvězdou, poté již následoval samotný čtyřminutový medailonek.

„Všichni soutěžící se zhostili tohoto nelehkého úkolu opravdu svědomitě. Před samotným natáčením si zjistili maximum informací o ´svém´ sportovci a při setkání s ním byli velmi dobře připraveni. Bylo zajímavé sledovat, jak každá dvojice pojala medailonek svým vlastním osobitým stylem. Viděli jsme využití fotografií s vtipnými popisky, spontánní zapojení členů rodiny sportovce, došlo dokonce i na grotesku,“ hodnotí kvalitu filmařských prací Vanda Šulcová, koordinátorka doprovodného programu pro školy vyCOOL se!.

Mladí studenti se nebáli opravdu ničeho. Patroni evropské olympiády mládeže dokonce (někdy i nečekaně) prozradili i dost informací ze svého soukromí. Přestože se někteří filmaři potýkali s nástrahami techniky, mnohé medailonky působily téměř profesionálně. O to větší úkol stál před porotou, která musela rozhodnout o vítězi. Do ní usedlo hned deset členů – prezident organizačního výboru EYOWF 2011 Roman Kumpošt jako předseda, Jiřina Princová, vedoucí odboru školství Libereckého kraje, Martin Ditrich, ředitel společnosti EYOWF, o.p.s., Jan Stluka a Alexandr Kliment z Českého olympijského výboru,  reportérka České televize Veronika Macková a sportovní redaktoři Miloslav Cihlář z Libereckého deníku, Michael Havlen z Mladé fronty Dnes, Michael Polák ze Sedmičky a Tomáš Kohout z Českého rozhlasu 1 - Radiožurnálu.

Na vítězi se porotci shodli jednomyslně. S velkým bodovým náskokem zvítězila dvojice Filip Ferbl a Vlastimil Barák z Gymnázia F. X. Šaldy v Liberci, která zaujala svým příspěvkem o nejlepším českém sjezdaři Ondřeji Bankovi, zejména pak pouliční anketou přímo s Ondřejem po boku. Menší bodové rozdíly už byly mezi druhým a třetím místem. Stříbro si nakonec odnesly studentky Petra Hynčicová z Liberce a Monika Kvasničková z Jablonce nad Nisou, které natáčely s běžcem na lyžích Lukášem Bauerem. Obě dívky, shodou okolností také běžkařky, si bravurně poradily s nedostatkem času stráveným s Lukášem a doslova groteskně dotáhly svůj medailonek do zdárného konce. Třetí nejlepší dvojici tvořili Petr Socha a Michal Medek z Liberce, kterým se podařilo setkat se nejen se snowboardistou Michalem Novotným, ale nečekaně i s jeho přítelkyní, která prozrazovala leckteré pikantnosti z jejich soukromého života. První tři vítězné páry si jako svou výhru odnesly videokameru a dárkové předměty od organizátorů EYOWF 2011. Drobnosti jako cenu útěchy však dostali i zbývající soutěžící.
Kompletní výsledky soutěže naleznete ZDE.

„Chtěl bych moc poděkovat všem studentům za jejich skvěle odvedenou práci. Se sportovci na takové úrovni to není vždy lehké a opravdu všichni se s tímto úkolem popasovali bravurně. Věřím, že to pro ně bude nezapomenutelný zážitek,“ dodává Roman Kumpošt, prezident organizačního výboru EYOWF 2011.
 
 
 

Více fotografií naleznete ve Fotogalerii.

Jednotlivé medialonky s patrony si můžete prohlédnout zde.

 


Reakce
1 + 1 =
21.10.2011


NOC
COOL News
Fotogalerie
Užitečné odkazy
Počasí
Kontakt

anketa

Líbil se Vám EYOWF 2011 v Libereckém kraji?
53%
47%