12. - 19. 2. 2011

This is alternative content.

Aktuality

Seminář, který přesvědčil Evropu
21. 11. 2010 neděle 13:04
Blog Image

Dosud největší a nejkomplexnější zkoušku své připravenosti absolvovali v Liberci v týdnu od 15. do 21. listopadu pořadatelé 10. Zimního evropského olympijského festivalu mládeže (EYOWF) 2011 v Libereckém kraji. Po jednání s členy koordinační komise Asociace evropských olympijských výborů pro EYOWF 2011 a technických delegátů jednotlivých sportů je čekalo na závěr klíčové zasedání - seminář se zástupci všech evropských olympijských výborů, které se zúčastní tohoto festivalu.

"Hlavním posláním tohoto semináře bylo přesvědčit a ubezpečit zahraniční delegáty - představitele národních olympijských výborů účastnických zemí - o tom, že příprava festivalu 2011 byla prakticky dokončena a že čekají už jen drobná logistická či technická doladění. Myslím, že tento cíl se podařilo jednoznačně splnit a že jsme vyslali pozitivní signál, neboť ohlas všech účastníků jednání byl spontánní a velice kladný," komentoval Roman Kumpošt, prezident organizačního výboru, nejdůležitější výsledek této schůzky.

Více než osmdesát účastníků čerpalo v Liberci především veškeré potřebné informace o projektu EYOWF 2011 - nejen prostřednictvím prezentací jednotlivých sekcí, ale vůbec poprvé také na vlastní oči v reálném prostředí. Seznámili se s areály, jejich zázemím, ubytovacími kapacitami i další související infrastrukturou. Získali tak dostatek informací k tomu, aby si udělali detailní obrázek, co je v únoru příštího roku v Libereckém kraji čeká.

"Šéfové misí nesmírně oceňovali nejen připravenost semináře, ale zejména nasazení, motivaci a připravenost celého organizačního týmu, jehož nízkým věkovým složením i výkonností byli příjemně překvapeni. Aktuální stav organizace festivalu shledali na takové úrovni, že závěrečná dvouhodinová diskuse se z jejich strany omezila vesměs na otázky sportovního charakteru nebo počtu činovníků jednotlivých národních výprav. Víme, že jsme laťku nasadili hodně vysoko, ale mohu slíbit, že i v únoru 2011 se ji vynasnažíme udržet," uvedla Kateřina Nyčová, výkonná ředitelka organizačního výboru.

Kromě nezbytných jednacích a cestovních procedur si delegáti našli čas na poznání alespoň některých zajímavých míst Libereckého kraje. Prohlédli si zámek na Sychrově a navštívili také Ještěd. A mnozí z nich si na cestu přibalili do zavazadel plyšového maskota soutěže - rampoucha Rampiče, který je velice zaujal.

Týden žhavé diplomacie v Liberci zakončilo symbolicky vystoupení Janka Dvoršaka, předsedy koordinační komise Asociace evropských olympijských výborů pro EYOWF 2011.
"Děkuji organizátorům za to, jak skvělý seminář uspořádali. Přesvědčili přitom, že své práci rozumějí a že ji dokáží i naplňovat. V průběhu dvou dnů navíc ukázali, jak soudržným a excelentním týmem jsou. Jsem přesvědčen o tom, že to dokáží v průběhu samotného festivalu. Své schopnosti už prokázali při pořadatelství olympiády dětí a mládeže České republiky 2010 a domnívám se, že v únoru příštího roku tuto kvalitu ještě zvýší."
 
 
Více fotografií naleznete ve Fotogalerii.
 

Reakce
9 + 9 =
21.10.2011


NOC
COOL News
Fotogalerie
Užitečné odkazy
Počasí
Kontakt

anketa

Líbil se Vám EYOWF 2011 v Libereckém kraji?
53%
47%