12. - 19. 2. 2011

This is alternative content.

Aktuality

Odešel Petr Doležal - odborník, přítel a čestný člověk
26. 5. 2010 středa 13:02
Blog Image

V úterý 25. května ve večerních hodinách zemřel po dlouhé a těžké nemoci ve věku jednašedesáti let Petr Doležal, předseda správní rady obecně prospěšné společnosti EYOWF 2011.

Organizátory 10. Zimního evropského olympijského festivalu mládeže (EYOWF) 2011 tak postihla nesmírně citelná ztráta, neboť Petr Doležal patřil nejen k hlavním iniciátorům konání této sportovní akce v Libereckém kraji, ale byl také jednou z nejvýraznějších osobností podílejících se na jejích přípravách. Odešel s ním současně velice skromný, pracovitý, přátelský a především čestný člověk, vždy připravený a ochotný ostatním pomoci, poradit a podpořit je laskavým slovem. Jeho rozvaha, přehled, nesmiřitelnost vůči křivdám a životní moudrost nabíjely každého odhodláním a optimismem. Byl osobností, která místo hlasitých slov sázela na sílu argumentů, a za všech okolností se snažila hledat a nalézat řešení či vzájemnou dohodu. Zásluhou těchto vlastností i schopností si právem vydobyl na veřejnosti - ve sportovních, veřejných i politických kruzích - všeobecný respekt.

Petr Doležal spojil svůj život především s motoristickým sportem. Byl vynikajícím reprezentantem Československa v závodech automobilů do vrchu, kde získal pět titulů mistra republiky, vyhrál dvacet závodů seriálu mistrovství Evropy a je nositelem Ceny Fair play za záchranu soupeře z hořícího vozu. Po ukončení své aktivní závodní kariéry se stal podnikatelem a zapojil se také velice aktivně do veřejného a politického dění v libereckém regionu. V letech 2004-2008 vykonával funkci náměstka hejtmana kraje pro resort školství, mládeže, tělovýchovy a sportu. V březnu 2008 byl zvolen předsedou správní rady obecně prospěšné společnosti EYOWF 2011.

V Petrovi Doležalovi ztrácíme nejen zasvěceného odborníka, ale zejména dobrého člověka a  přítele, jednoho z nás.

Milý Petře, budeš nám nesmírně chybět!

Poslední rozloučení s Petrem Doležalem se uskuteční ve středu 2. června od 10 hodin v obřadní síni v Lomnici nad Popelkou.


 
   Správní rada EYOWF 2011, o. p. s.

    Dozorčí rada EYOWF 2011, o. p. s.     

    Organizační výbor EYOWF 2011


Reakce
2 + 6 =
21.10.2011


NOC
COOL News
Fotogalerie
Užitečné odkazy
Počasí
Kontakt

anketa

Líbil se Vám EYOWF 2011 v Libereckém kraji?
53%
47%