12. - 19. 2. 2011

This is alternative content.

Přeskočit navigační odkazy Home /  Home

AktualityBlog Image

Biatlon je jednou z disciplín, v nichž se na EYOWF soutěží již od prvního ročníku, který se uskutečnil v roce 1993. Prvenství v tomto sportu si celých devět let drží Rusko, které má 26 medailí. Hned za ním stojí Německo se 17 a Norsko s 11 medailemi. Česká republika si zatím s devíti medailemi drží 4. místo. Pohled do zákulisí biatlonu nám poskytla Veronika Vítková, juniorská mistrině světa z roku 2009, která ve stejném roce na EYOWF obsadila, jako nejlepší z našich dívek, 8. místo ve stíhacím závodě.
Blog Image

Skoky na lyžích jsou součástí EYOWF od roku 1999. V medailové bilanci zemí si nejlépe stojí Finové, kteří vyskákali celkem čtyři cenné kovy. Po třech medailích pak mají Rakušané, Slovinci a Norové. Pohled do zákulisí skoků na lyžích nám poskytl Roman Koudelka, juniorský mistr světa z Tarvisia 2007 a účastník ZOH ve Vancouveru.
Blog Image

Katka byla po prvním kole na 25. místě, excelentním druhým kolem si vybojovala konečnou 19. pozici. Hned v cíli se nám poté svěřila se svými pocity.
Blog Image

V pondělí 14. února se na evropské olympiádě mládeže (EYOWF) 2011 v Libereckém kraji rozdaly první medaile. Své vítěze již má obří slalom dívek i běhy dívek na 7,5 km a chlapců na 10 km. Běžecké disciplíny ve Vesci poctil svou návštěvou i Jacques Rogge, prezident Mezinárodního olympijského výboru. Během dnešního dne začaly i soutěže v krasobruslení a turnaj ledního hokeje.
Blog Image

Ani vlezlá zima a silný vítr neodradily sportovní výpravy, aby se přišly podívat na první medailový ceremoniál. Ten se konal v olympijské vesnici na Harcově. Je krátce před sedmou večerní a před velkou obrazovkou se srocují sportovci snad všech týmů, které se EYOWF účastní. Některých národních barev je víc. Proč? Přišli hlavně ti, jejichž zástupci vybojovali v dnešních závodech první letošní medaile.21.10.2011


NOC
COOL News
Fotogalerie
Užitečné odkazy
Počasí
Kontakt

anketa

Líbil se Vám EYOWF 2011 v Libereckém kraji?
53%
47%