12. - 19. 2. 2011

This is alternative content.

Aktuality

Přípravy na Ještědu a ve Vesci vrcholí!
12. 2. 2011 sobota 17:13
Blog Image

Místo do nepříjemného deštivého počasí a teplot vysoko nad bodem mrazu se Liberec 12. února, den před zahájením 10. Zimního olympijského festivalu mládeže (EYOWF) 2011, probudil do slunečného a mrazivého počasí. Nebe plné mraků vystřídala jasná obloha a slunce, teploty klesly pod 0 °C a organizátoři se tak mohli s chutí pustit do závěrečných příprav jednotlivých sportovišť.

Pod dominantou Liberce, vysílačem na Ještědu, se do nebe tyčí skokanský můstek, na němž se již v úterý 15. února uskuteční první individuální závod ve skocích na lyžích. Závodit se bude na menším z libereckých můstků HS100 a závěrečné přípravy areálu jsou v plném proudu. Areál nebude pouze dějištěm individuálního a týmového závodu skokanů, ale také dějištěm úvodní části soutěží v severské kombinaci. Velmi pozitivní je, že ani teplé a deštivé počasí, které sužovalo místní sportoviště minulé dny, nepřekazí závodníkům a divákům skvělý sportovní zážitek. Nájezdová stopa je vyřezána, plocha pro doskok je upravena a k tomu, aby skokanský můstek splnil všechna závodníkova očekávání, chybí již jen závěrečné úpravy, na nichž se intenzivně pracuje.

Hned vedle skokanského areálu se nachází sjezdovka, na níž se uskuteční všechny alpské disciplíny. Dnes ráno, 12. února, kdy jsme areál navštívili, byla celá trať skvěle upravena a skupina organizátorů právě dodělávala úpravy cílového areálu. Jeden z dobrovolníků na chvilku upustil od své práce a podělil se s námi o své dojmy. „Počasí v posledních dnech nám sice moc nepřálo, ale snažíme se ze všech sil připravit závodníkům co nejlepší podmínky. Myslím si, že to bude skvělý sportovní zážitek nejen pro samotné účastníky festivalu, ale i pro všechny, kteří se přijedou na Ještěd podívat.“ Alpské disciplíny začínají pod Ještědem obřím slalomem dívek v pondělí 14. února ráno a do té doby by vše mělo být stoprocentně připraveno.  

Veškeré otazníky zmizely i v areálu běžeckého lyžování ve Vesci. Páteční vytrvalý déšť připravil nejednomu z pořadatelů vrásky na čele a objevila se otázka, zda nepřízeň počasí nezamíchá harmonogramem festivalu. Dnes však můžeme potvrdit, že běžecké tratě jsou připraveny na pondělní ostrý start běžeckých disciplín, kdy se uskuteční závody dívek na 7,5 kilometru a chlapců na 10 kilometrů klasickou technikou.

Po okruhu dlouhém 2,5 kilometru, se během pátečního dopoledne proháněli již druhým dnem čeští závodníci, mezi nimiž nechyběla například Petra Hynčicová, která v neděli ponese olympijskou pochodeň při slavnostním zahájení festivalu. Tratě ještě před ostrým startem testovala i horká favoritka na jednu z medailí Petra Nováková.

Další výpravy se k domácím závodníkům připojí při nedělním oficiálním tréninku, jehož start je ohlášen na 10 hodin ráno. K vidění tak budou poprvé i sportovci medailově nejúspěšnější země historie EYOWF, tedy Rusové, držitelé 56 cenných kovů z běžeckéholyžování z devíti předchozích ročníků festivalu. 

 

   

 

 


Reakce
1 + 4 =
21.10.2011


NOC
COOL News
Fotogalerie
Užitečné odkazy
Počasí
Kontakt

anketa

Líbil se Vám EYOWF 2011 v Libereckém kraji?
53%
47%