12. - 19. 2. 2011

This is alternative content.

Aktuality

Areály žijí olympijskou atmosférou
11. 2. 2011 pátek 15:40
Blog Image

Olympijskou atmosférou už naplno žijí všechny areály, kde se bude 10. Zimní evropský olympijský festival mládeže (EYOWF) 2011 odehrávat. Připravené jsou můstky a sjezdovky na Ještědu, tratě ve Vesci, biatlonový areál v jabloneckých Břízkách i snowoboardový areál v Rejdicích.

V areálu ve Vesci je už upravený celý jeden okruh, na kterém se poběží všechny běžecké závody. „Původně jsme předpokládali, že se poběží na dvou okruzích, žlutém a modrém, nakonec se bude startovat pouze na žlutém. Je dva a půl kilometru dlouhý, při závodě na 10 km se po něm poběží čtyřikrát,“ popsal Arnošt Hlaváček, manažer běhů na lyžích na EYOWF 2011.

Ve Vesci už během pátku probíhaly první ještě neoficiální tréninky. Z Bedřichova se tam už také přesunula česká běžecká výprava, takže návětěvníci areálu mohli vidět při tréninku reprezentanty Petru Novákovou, Davida Nyče nebo třeba Petru Hynčicovou, která v neděli také ponese olympijskou pochodeň během slavnostního zahájení.
 
Připravené tratě už hlásí také jablonecký areál v Břízkách, kde se odehrají biatlonové soutěže. „Sněhu je tady dost, ale je mokrý, protože prší, nicméně tratě i stanoviště jsou už připravené a nyní budujeme zázemí stadionu, například catering,“ řekl Martin Smetana, ředitel biatlonových závodů EYOWF 2011.
 
Bezpečnostní sítě už lemují téměř celou trať na sjezdovce v Rejdicích, kde se pojedou snowboardové závody. „Zatím je tu mlha a prší, ale snažíme se kopec připravit, jak nejlépe umíme. Trať je adekvátně náročná dorosteneckému věku závodníků,“ hlásila během pátku z Rejdic Lenka Dvořáková, ředitelka závodů ve snowboardingu.
 
Bezpečnostní prvky už dostávají také sjezdovky na Ještědu, tréninková i závodní. „Připravujeme ochranné sítě, umísťujeme nafukovací matrace, budujeme zázemí startu a cíle,“ popsal Aleš Krýzl, manažer závodů ve sjezdovém lyžování na EYOWF 2011. I na Ještědu si teď přejí lepší počasí. „Kdyby teď začalo pořádně tuhnout, bylo by to úplně ideální, přesně to bychom potřebovali,“ přeje si Aleš Krýzl. Trať pro sjezdaře bude podle něj středně náročná, odpovídající vrcholné soutěži dorostenecké kategorie.

Reakce
5 + 4 =
21.10.2011


NOC
COOL News
Fotogalerie
Užitečné odkazy
Počasí
Kontakt

anketa

Líbil se Vám EYOWF 2011 v Libereckém kraji?
53%
47%