This is alternative content.

Aktuality

SOUHRNNÉ ZPRAVODAJSTVÍ - ČTVRTEK 17. ÚNORA 2011
17. 2. 2011 čtvrtek 22:35

Předposlední den soutěží evropské olympiády mládeže (EYOWF) 2011 byl opět úspěšný pro pořadatelskou zemi. Patnáctiletá závodnice z Prahy Ester Ledecká si dnes ve snowboardovém závodu v paralelním obřím slalomu v Rejdicích suverénně dojela pro zlatou medaili. Hokejový bronz berou Švýcaři, na tratích opět bodovali Norové a Němci.

Běh na lyžích, 5 km volně - dívky: Třetí medaile pro Sofii
Na start posledního individuálního intervalového běžeckého závodu se postavilo 80 závodnic z 26 zemí. Zvítězila Norka Hilde Losgard Landhelmová. V pondělní klasice brala bronz, ve sprintu byla pátá, teď se dočkala vítězství. „Je to výborný pocit. Nevěřila jsem v takový úspěch,“ uvedla Norka. Velkého triumfu se dočkala i bronzová Švédka Sofia Henrikssonová, která se díky získanému zlatu z klasiky a stříbru ze sprintu s touto třetí medailí zařadila mezi nejúspěšnější sportovkyně her. „Je to skvělý pocit. Vůbec nevadí, že dnes je to jen bronz. Je to další velký úspěch a doufám, že přidám další medaili i v závodu štafet,“ řekla po závodu evidentně spokojená Švédka.

Česká závodnice Petra Nováková se znovu pokusila atakovat medailové příčky. Na trati měla vynikající mezičasy, ale na medaili to stejně jako v pondělní klasice nakonec nestačilo. „Mrzí mě to moc. Medaili jsem chtěla. Ve sjezdech se mi rozjížděly nohy a měla jsem co dělat, abych se zase vrátila do stopy,“ přiznala v cíli Nováková, která skončila opět šestá.

Kompletní výsledky zde.

Běh na lyžích, 7,5 km volně - chlapci: Double pro Němce
Po pondělní klasice na deset kilometrů stáli na stupních vítězů Norové a vítězný Fin, ve čtvrtek ovládli areál ve Vesci lyžaři z Německa. Nejrychlejším „skejtařem“ se stal sedmnáctiletý Martin Weisheit, těsně za ním dojel jako druhý jeho kolega z německé reprezentace Martin Herzog. „Dnešní závod byl velmi dobrý, zvládl jsem ho bez problémů. Jsem hodně spokojený,“ řekl v cíli vítězný Weisheit.

Z Čechů vyčníval jablonecký závodník Petr Knop, který nakonec skončil na 23. místě. „Byl to úplně jiný závod než v pondělí. Kratší, ale těžší. Nejhorší byly úseky, kde byl sníh hodně vyměklý. Jinak ale super závod,“ zhodnotil své vystoupení Knop.

Severská kombinace, týmy - chlapci: Suveréni z Rakouska
Po pondělních závodech jednotlivců následoval včera týmový sprint v severské kombinaci. Celkem se ho zúčastnilo 24 sdruženářů z dvanácti zemí. Mezi největší favority patřili Rakušané, Němci, Norové a Finové. Při druhé běžecké části, sprintu na 4 km, upevnili náskok Rakušané a Paul Gerstgraser s Philippem Orterem vybojovali zlatou medaili.

Čeští reprezentanti Tomáš Dufek a Ondřej Kelnar skončili devátí.

Kompletní výsledky skokanské části zde, výsledky běžecké části zde.

Alpské disciplíny, slalom - chlapci: Alpský král z Norska
Slalomu chlapců dominoval pod Ještědem stejně jako v úternímu závodu v obřím slalomu Nor Henrik Kristoffersen a získal tak v Liberci již svou druhou zlatou medaili. Dvoukolový závod, kterého se účastnilo 101 závodníků ze 38 zemí, se stal osudným pro mnoho favoritů. Mladý Nor však nezaváhal a jasně ukázal, kdo byl v alpských disciplínách nejlepší. „Na startu jsem cítil velký tlak, přeci jenom první kolo bylo velmi těsné. Řekl jsem si ale, že musím jet nejlépe jak umím, soustředit se pouze sám na sebe a vyšlo to!“ řekl norský šampion.

Z českých závodníků se do elitní třicítky vešel pouze Jakub Pohanka, když obsadil konečné 21. místo.