12. - 19. 2. 2011

This is alternative content.

Aktuality

Jak budou vypadat medaile na EYOWF 2011?
9. 7. 2010 pátek 15:53
Blog Image

Organizátoři 10. Zimního evropského olympijského festivalu mládeže (EYOWF) 2011 v Libereckém kraji čeká v rámci příprav další nelehký úkol – vybrat design více než dvou stovek medailí, které si odvezou ti nejúspěšnější mladí závodníci z celé Evropy. Ve čtvrtek 8. července proběhl předvýběr z návrhů na cenné kovy, kterých se sešlo přes 60.

Jménem Libereckého kraje – pořadatele festivalu 2011 – byly pro zpracování návrhů na medaile osloveny umělecké školy v celém libereckém regionu. „Musím říci, že jsme se setkali s opravdu zajímavými návrhy, od klasických podob medailí až po opravdu originální až důmyslné kousky. Debata nad užším výběrem z více než šedesátky návrhů nám zabrala téměř dvě hodiny,“ popsala celou akci Kateřina Nyčová, výkonná ředitelka organizačního výboru EYOWF 2011.

Všechny návrhy byly hodnoceny z estetického hlediska a originality. Kromě toho hrála důležitou roli také obtížnost realizace a finanční náročnost výroby. Finálovou sedmičku nejlepších designů vybírali Karolína Kopřivová, sklářská výtvarnice Střední školy a Vyšší odborné školy v Novém Boru, Pavel Brožek, akademický sochař Střední umělecko-průmyslové školy a Vyšší odborné školy v Turnově, Josef Oplištil, akademický sochař Střední umělecko-průmyslové školy a Vyšší odborné školy v Jablonci nad Nisou spolu se zástupci organizačního výboru EYOWF 2011 Kateřinou Nyčovou, výkonnou ředitelkou, Helenou Bízovou, manažerkou marketingu, Danielem Merzem, manažerem propagace a zástupci Odboru školství, mládeže, tělovýchovy a sportu Libereckého kraje Evou Hodboďovou a Tomášem Pokorným.

„Školy, jejichž návrhy se dostaly do užšího výběru, nyní provedou finanční kalkulaci výroby jednotlivých medailí a dofinalizují své návrhy tak, abychom v polovině září vybrali vítězný návrh a zahájili výrobu 90 sad medailí pro EYOWF 2011. Autora vítězného návrhu pak samozřejmě odměníme,“ dodala Kateřina Nyčová.
 
 
 
 
 

 


Reakce
9 + 3 =
21.10.2011


NOC
COOL News
Fotogalerie
Užitečné odkazy
Počasí
Kontakt

anketa

Líbil se Vám EYOWF 2011 v Libereckém kraji?
53%
47%