12. - 19. 2. 2011

This is alternative content.

Aktuality

Ledu v Tipsport areně teď vládne obří logo EYOWF 2011
10. 2. 2011 čtvrtek 15:06
Blog Image

V liberecké Tipsport areně, v olympijské vesnici v Harcově i na sportovištích už vrcholí přípravy na zahájení evropské olympiády mládeže EYOWF 2011. Do Liberce už dorazili zástupci prvních národních výprav. Nejrychlejší byli Rusové, Britové a Francouzi.

Tipsport arena se během čtvrtka rychle proměnila v technické i organizační centrum olympiády. Tam, kde normálně vládnou Bílí Tygři, se teď vznáší olympijský duch. Během noci ze středy na čtvrtek se led v areně natřel speciální bílou barvou, aby se zakryly všechny běžné reklamy. Ledu teď nově vládne obří logo EYOWF 2011. „Olympijské logo nahradilo i reklamy na světelné kostce nad ledem,“ říká Libor Stejskal, produkční manažer Tipsport areny.

Během pátku zakryje ledovou plochu speciální podlaha, přes kterou v neděli při slavnostním ceremeniálu projde všech 1600 účastníků EYOWF 2011. „Podlahu tvoří desky ze speciálního tvrzeného polystyrenu, který se nerozpadne ani pod nákladním autem. Určitě zvládne i nápor všech olympijských výprav,“ vysvětlil Libor Stejskal s tím, že tým techniků z Tipsport areny už má s pokládáním podlahy zkušenosti. „Rekord položení máme pětatřicet minut.“
 
Arena se na olympiádu připravuje i z bezpečnostního hlediska. Speciální tým během čtvrtka procházel všechny prostory, kde se bude během zahajovacího ceremoniálu vyskytovat prezident mezinárodního olympijského výboru Jacques Rogge.
 
Naplno už žije také olympijská vesnice v Harcově. „Do Liberce už dorazili šéfové národních misí Ruska, Velké Británie a Francie. V Liberci jsou jako předvoj, vyzvedávají si akreditace, jejich sportovci přijedou v sobotu. Další národní výpravou, která se v Liberci akredituje, by mělo být Srbsko,“ prozradila Kateřina Krausová ze sekce akreditace.
 
Ve studentském klubu „S“ v Harcově ve čtvrtek ve 13 hodin odstartovala akreditace dobrovolníků, pokračovat bude během čtvrtka a pátku až do pozdních večerních hodin. Malá část z dobrovolníků bude během olympiády bydlet na Harcově, větší bude mít zázemí ve Vesci.
 
V Liberci a okolí se už také připravují první čeští závodníci - olympionici. Skupina českých nadějí v běhu na lyžích ve čtvrtek trénovala v Bedřichově, v pátek si už vyzkouší přímo závodní trať ve Vesci. „Je to hodně těžká trať s několika kopci. Když se to převýšení nasčítá, tak je jasné, že na závodníky nečeká vůbec nic jednoduchého. A náročné to bude i pro servismany kvůli mazání,“ popsal Josef Kubice, osobní trenér českých závodníků Davida Nyče a Petry Hynčicové.
 
Pro Kubiceho je to už druhá mládežnická olympiáda, před dvěma lety v Polsku vedl stříbrného medailistu Jakuba Gräfa. „Bylo by to skvělé, kdyby třeba David nebo Petra takový úspěch zopakovali, ale bude tady evropská elita, bude to hodně těžké,“ dodal Kubice. O medaili mezi lyžaři – běžci bude usilovat i Petra Nováková, která letos vybojovala 15. místo na mistrovství světa juniorů. 
 

Reakce
9 + 5 =
21.10.2011


NOC
COOL News
Fotogalerie
Užitečné odkazy
Počasí
Kontakt

anketa

Líbil se Vám EYOWF 2011 v Libereckém kraji?
53%
47%