12. - 19. 2. 2011

This is alternative content.

Přeskočit navigační odkazy Home /  Patroni a tváře  /  Tváře EYOWF

Tváře EYOWF

10. Zimní evropský olympijský festival mládeže (EYOWF) 2011 podpoří také mladí talentovaní sportovci. Všech osm soutěžních disciplín, jež jsou na programu, bude propagovat osm mladých českých reprezentantů, kteří se festivalu zúčastní. Ti se navíc stanou tvářemi celé soutěže.
 
 
Petr COUFAL - krasobruslení

Patnáctiletému mistru ČR 2010 v Brně a vítězi olympiády dětí a mládeže ČR 2010 v Liberci se krasobruslení zalíbilo již v útlém věku. K úspěchu mu pomáhá hned několik talismanů. Rodák z Ludgeřovic u Opavy obdivuje ruskou hvězdu Jevgenije Pljuščenka, který sám kdysi zazářil na festivalu EYOWF.  Více o Petrovi se dozvíte zde.

Detailní profil Petra Coufala si přečtěte zde.

       

 

 Vít HÁČEK - skok na lyžích

Patnáctiletý rodák z Prahy, který žije a trénuje v Harrachově, uchvátily skoky již ve dvou letech. Obdivuje domácí skokanské hvězdy Romana Koudelku a Antonína Hájka, ze zahraničních sportovců pak Rakušana Gregora Schlierenzauera. Trojnásobného vítěze olympiády dětí a mládeže a stříbrného z mistrovství světa dětí v Polsku baví kromě skákání také rybaření. Více o Vítkovi se dozvíte zde.

Detailní profil Víta Háčka si přečtěte zde.

 

Petra HYNČICOVÁ - běh na lyžích
 

Šestnáctiletou běžkyni na lyžích z Liberce k tomuto sportu kdysi dovedli rodiče, dnes ale nelituje. Jejím vzorem je norská šampionka Marit Björgenová, která rovněž před lety zazářila na EYOWF. Více o čtyřnásobné mistryni ČR, která chce na EYOWF 2011 co nejlépe zabodovat před domácím publikem, se dozvíte zde.

Detailní profil Petry Hynčicové si přečtěte zde.

       

 

 Jessica JISLOVÁ - biatlon
 

Šestnáctiletá biatlonistka z Jablonce nad Nisou původně koketovala s jinou disciplínou, skoky na lyžích. Celková vítězka Českého poháru 2010 a dvojnásobná vítězka mistrovství ČR v Harrachově 2010 obdivuje norského biatlonistu Ole Einara Björndalena. Více o Jessice se dozvíte zde.

Detailní profil Jessicy Jislové si přečtěte zde.

 
 
 
 

 

Ondřej KELNAR - severská kombinace 
 

Šestnáctiletý rodák z Valašského Meziříčí se severské kombinaci začal věnovat díky bratrovi. Dnes je jeho vzorem norský skokan na lyžích Björn Einar Romoeren. Dvojnásobný mistr republiky by rád vyhrál v budoucnu i velkou olympiádu. Více o Ondřejovi, který si kromě sportování i rád zatančí, se dozvíte zde.

Detailní profil Ondřeje Kelnara si přečtěte zde.

 
 
 
 

 

Ester LEDECKÁ - alpské disciplíny 
 

Patnáctiletá rodačka z Prahy se kromě alpského lyžování věnuje také snowboardingu. Zájmů má však talentovaná Ester o mnoho víc. Kromě ryze letních sportů jako surfing, vodní lyžování či beachvolejbal si ráda zahraje i na basovou kytaru. Více zajímavostí o Ester, několikanásobné mistryni republiky ve snowboardingu, nejúspěšnější účastnici dětských olympiád dětí a mládeže či mistryni republiky v Super G se dozvíte se zde.

Detailní profil Ester Ledecké si přečtěte zde.

 
 
 
 

 

Josef MIKYSKA - lední hokej
 

Šestnáctiletý hokejista z Frýdlantu v současnosti reprezentuje hokejový klub Bílí Tygři Liberec. S hokejem začal Josef již v pěti letech, jeho vzorem je hráč Chicago Blackhawks Patrick Kane. Vítěz kanadského bodování staršího dorostu na svůj největší úspěch teprve čeká. Více o Josefovi, který si kromě hokeje rád zahraje i tenis, se dozvíte zde.

Detailní profil Josefa Mikysky si přečtěte zde.

       
 
Eva SAMKOVÁ - snowboarding
 

Současná juniorská mistryně světa ve snowboardcrossu a vítězka Evropského poháru ve snowboardcrossu ze sezóny 2009/2010 začínala se snowboardingem již v pěti letech. Vysoké cíle má i pro nadcházející sezónu. Více o sedmnáctileté závodnici z Vrchlabí, která mimo jiné obdivuje Michala Novotného a letošní vítězku ZOH ve Vancouveru Kanaďanku Maelle Rickerovou, se dozvíte zde.

Detailní profil Evy Samkové si přečtěte zde.

     
 
 Na společné fotografie tváří EYOWF 2011 se můžete podívat níže.
 

 

 

21.10.2011


NOC
COOL News
Fotogalerie
Užitečné odkazy
Počasí
Kontakt

anketa

Líbil se Vám EYOWF 2011 v Libereckém kraji?
53%
47%