Aktuality

Běh na lyžích 10 km, chlapci: vyhrál Fin Ojansivu
14. 2. 2011 pondělí 14:30
Blog Image

Vysoké tempo ovládlo desetikilometrovou trať, kralovali opět seveřané, naopak Rusové nadále na medaili čekají.

V závodě nedošlo k velkému překvapení, jelikož na stupně vítězů vystoupali dva závodníci, kteří se dle FIS bodů nacházejí v nejlepší desítce juniorů. Zlatá medaile putuje do Finska zásluhou Antti Ojansivua, jenž nenašel přemožitele a za ním skočil druhý nečekaně až jako číslo 35 startující Magnus Stensas. V pořadí již čtvrtý cenný kov pro Norsko vybojoval bronzový Mathias Borgnes, jehož ztráta na vítěze činila 20,9 sekund.

Ve startovním poli, čítajícím 85 závodníků, se nacházel nejen trojlístek Čechů ale i syn slavného Andurse Veerpala Andreas, jenž alespoň nyní ve šlépějích slavného otce nepůjde, protože dnes skončil ve třetí desítce, na 25. místě hned za Karlem Píčem. Nejlepším z Čechů byl šestnáctý Petr Knop.

Výsledková listina v cíli prořídla, neboť dva běžkaři závod nedokončili a jednoho z nich na nosítkách odvezli do nemocnice. Pomyslným hrdinou dnešního běžeckého dne se stal Mark Klinar, přestože zlomil lyži, dojel do cíle a umístil se na slušném 60. místě z 84 startujících.

Rozhovor s Anttim Ojansivuem
(1. místo, běh na lyžích 10 km, Finsko)
Čekal jsi tak dobrý výsledek?
Určitě ne, je to pro mě opravdu překvapení, protože se specializuji na bruslení.
Tedy startuješ i v závodě volnou technikou. Očekáváš znovu tak dobrý výsledek?
Myslím, že volná technika je mou silnější disciplínou. Ale nevím, jak silní budou moji soupeři.

Rozhovor s Magnusem Stensasem
(2. místo, běh na lyžích 10 km, Norsko)
V jakém věku jsi začal s během na lyžích?
Když jsem byl ještě malý. Myslím, že mi byli pouze tři roky.
Máš nějaké medaile ze světových závodů? A případně kolik?
Ano, minulý týden jsme měli severský šampionát, kde jsem získal dvě zlaté medaile.
Co děláš ve svém volném čase?
No, obvykle mám tréninky, tréninky a tréninky. Ale když zrovna netrénuji, rád relaxuji a sleduji filmy v televizi.

Rozhovor s Mathiasem Borgnesem
(3. místo, běh na lyžích 10 km, Norsko)
Jak se cítíš po dnešním závodě?
Už od startu jsem se cítil velmi dobře. Od třetího kola jsme jeli společně s týmovým kolegou Magnusem Stensasem a společně si pomáhali. Jsem teď v dobré formě. Na tyto závody jsem se dlouho těšil, se třetím místem jsem rozhodně spokojený.
Co by jsi řekl o trati? Líbila se ti?
Ráno po příjezdu do areálu jsem si myslel, že to bude snadná trať. Nakonec nebyla tak snadná, jak jsem očekával, ale pro mě byla i přesto docela dobrá.