12. - 19. 2. 2011

This is alternative content.

Aktuality

Oheň pro evropskou olympiádu mládeže 2011 přiletí z Řecka
20. 1. 2011 čtvrtek 15:14
Blog Image

Oheň, který bude ve dnech 13. - 18. února 2011 provázet zimní evropskou olympiádu mládeže (EYOWF) v Libereckém kraji, dorazí do České republiky z Řecka. Z památných míst, která psala historii světového sportu, ho do dějiště soutěže dopraví už zítra delegace složená z pořadatelů akce. V České republice se olympijský oheň ocitne vůbec poprvé v historii.

Touto pochodní bude zažehnut také hlavní olympijský plamen v průběhu zahajovacího ceremoniálu celé soutěže v liberecké Tipsport areně v neděli 13. února za osobní účasti prezidenta Mezinárodního olympijského výboru Jacquese Roggeho.

„Využili jsme pozvání Řeckého olympijského výboru a jeho nabídky na slavnostní předání ohně. V průběhu festivalu se dodržuje stejný protokol jako při olympijských hrách dospělých – hoří olympijský oheň, hrají se hymny na počest vítězů, závodníci skládají olympijský slib,“ říká Petr Hrubec, generální sekretář Českého olympijského výboru, který je členem této delegace.

Pětičlenná výprava, v níž jsou také prezident organizačního výboru Roman Kumpošt, výkonná ředitelka Kateřina Nyčová, radní Libereckého kraje Zdeněk Bursa a předseda správní rady obecně prospěšné společnosti Vladimír Richter, odletěla do Atén dnes.

Ceremoniál předání ohně se uskuteční v dnešní den, tedy ve čtvrtek 20. ledna od 14 hodin místního času (ve 13 hodin středoevropského) na aténském stadionu Panathinaiko, na kterém se roku 1896 uskutečnily první olympijské hry v novodobé historii. Na jeho závěr předá Spyros Capralos, prezident Řeckého olympijského výboru, českým zástupcům tři speciální schránky s olympijským plamenem.

Je to pro nás samozřejmě mimořádná událost a velká pocta. Zásluhou evropské olympiády mládeže tak olympijský oheň zamíří vůbec poprvé do České republiky. Stane se pro nás nejen symbolem samotné soutěže, ale také motivací a závazkem, abychom tuto událost zorganizovali na opravdu vysoké úrovni a bez jakýchkoliv rušivých momentů," uvádí Roman Kumpošt, prezident organizačního výboru EYOWF 2011.

V pondělí 24. ledna odevzdají členové delegace symbolické lucerny také hejtmanovi Libereckého kraje a představitelům tří pořadatelských měst - Liberce, Jablonce nad Nisou a Kořenova.


 


Reakce
3 + 3 =
21.10.2011


NOC
COOL News
Fotogalerie
Užitečné odkazy
Počasí
Kontakt

anketa

Líbil se Vám EYOWF 2011 v Libereckém kraji?
53%
47%