12. - 19. 2. 2011

This is alternative content.

Aktuality

Lukáš Bauer patronem mladých běžců
19. 5. 2010 středa 09:37
Blog Image

Lukáš Bauer - nejlepší český běžec na lyžích, trojnásobný medailista ze zimních olympijských her, vicemistr světa 2009 a vítěz Světového poháru 2008 - se stal jedním z patronů EYOWF 2011. O své záštitě prý ani dlouho nepřemýšlel.

„Pořádání zimního festivalu v Libereckém kraji samozřejmě podporuji. Sám jsem se dvakrát zúčastnil olympijských her a vím, jaký je to fantastický sportovní i společenský zážitek. Pro mladé sportovce to bude představovat jejich největší životní soutěž a současně i obrovskou motivaci do další kariéry. Lyžování potřebuje nové vzory a věřím, že EYOWF 2011 nabídne důstojné pokračovatele naší generace s Northugem, Colognou, Pillerem Cottrerem a dalšími skvělými soupeři.

Liberecký kraj má navíc vynikající podmínky k uspořádání těchto významných mezinárodních závodů a rodí se tam i nejvíc českých lyžařských reprezentantů. EYOWF 2011 určitě přitáhne nové zájemce. Byl bych však rád, kdyby se k tomuto regionu přidaly v České republice i další oblasti, kde vyroste kvalitní zázemí pro mladé  lyžaře i veřejnost. Jednou z nich se určitě může stát Karlovarský kraj, v němž žiji. Tento region už také kandiduje na uspořádání zimní olympiády dětí a mládeže ČR v roce 2012 a já jeho volbu plně podporuji. Tato akce je totiž nejen výbornou propagací lyžování, ale i odrazovým můstkem k pozdějšímu startu na soutěžích EYOWF.“
 


Reakce
2 + 9 =
21.10.2011


NOC
COOL News
Fotogalerie
Užitečné odkazy
Počasí
Kontakt

anketa

Líbil se Vám EYOWF 2011 v Libereckém kraji?
53%
47%