12. - 19. 2. 2011

This is alternative content.

Aktuality

Medaile pro EYOWF 2011 připomínají diamant
7. 12. 2010 úterý 14:26
Blog Image

Zářící diamant budou připomínat medaile, které si rozdělí nejúspěšnější závodníci na evropské olympiádě mládeže (EYOWF) 2011 v Libereckém kraji. Jejich autorkou je studentka Vyšší odborné školy sklářské v Novém Boru Barbora Hrubá, která zvítězila v soutěži uměleckých škol vyhlášené Libereckým krajem.

Třiadvacetiletá studentka třetího ročníku oboru huť uspěla v konkurenci více než třiceti návrhů, které dodali studenti uměleckých škol z libereckého regionu. Medaile pro EYOWF 2011 vypadá v jejím podání luxusně a neobvykle. „Napadlo mě udělat kostku s brusy a řezy tak, aby vzbuzovala dojem diamantu. Skleněný základ se bude vyrážet do litého čirého skla a doplní se barevnými prvky podle pořadí na stupních vítězů,“ popisuje Barbora Hrubá svůj nápad, jehož realizace jí zabrala pouhé dva dny.

Porota složená ze  zástupců Libereckého kraje, členů organizačního výboru EYOWF 2011  a předních výtvarníků z regionu hodnotila jednotlivé návrhy podle originality, nápaditosti, ceny a v neposlední řadě i náročnosti  výroby. „Bářin design se nám všem okamžitě líbil. Originálním způsobem použila pro náš kraj tak typické sklo a zasadila do něj logo i další prvky symbolizující naši akci. Podle jejích návrhů vypadají medaile opravdu nádherně a jednoznačně předčily ty ostatní. Věřím, že i samotní závodníci ocení, o jaký skvost budou během festivalu bojovat,“ říká Kateřina Nyčová, výkonná ředitelka organizačního výboru EYOWF 2011.

Podle vítězného návrhu Barbory Hrubé, který v uplynulých dnech schválilo také vedení Asociace evropských olympijských výborů, se nyní vyrobí celkem 216 medailí. Cenné kovy pro EYOWF 2011 se  poprvé představí veřejnosti začátkem prosince na tiskové konferenci za účasti hejtmana Libereckého kraje Stanislava Eichlera a předsedy Českého olympijského výboru Milana Jiráska. 

 

Podle vítězného návrhu Barbory Hrubé, který v uplynulých dnech schválilo také vedení Asociace evropských olympijských výborů, se nyní vyrobí celkem 216 medailí. „Pro Báru, ale i pro celou naši sklářskou školu je to obrovský úspěch. Ve výrobě podobných uměleckých artefaktů pro sportovní nebo společenské instituce však máme bohatou tradici. Například při letošní olympiádě dětí a mládeže České republiky jsme navrhli a vyrobili Pohár hejtmana Libereckého kraje pro nejúspěšnější výpravu," připomíná Ilona Jindrová, ředitelka Vyšší odborné školy sklářské a Střední školy v Novém Boru.

Cenné trofeje pro EYOWF 2011 symbolicky pokřtili v průběhu tiskové konference hejtman Libereckého kraje Stanislav Eichler a předseda ČOV Milan Jirásek. Jejich prvními, "zkušebními" nositeli byli mladí čeští reprezentanti, potenciální účastníci evropské olympiády mládeže 2011.

 

 


Reakce
8 + 7 =
21.10.2011


NOC
COOL News
Fotogalerie
Užitečné odkazy
Počasí
Kontakt

anketa

Líbil se Vám EYOWF 2011 v Libereckém kraji?
53%
47%