12. - 19. 2. 2011

This is alternative content.

Aktuality

První zlato pro Česko!!!
16. 2. 2011 středa 18:09
Blog Image

Česko se na EYOWF 2011 konečně dočkalo. Ostravský krasobruslař Petr Coufal, který příští pátek 25. února oslaví šestnácté narozeniny, zajel skvělou volnou jízdu a senzačně v nabité liberecké Svijanské aréně vyhrál soutěž chlapců! Přitom byl po pondělním krátkém programu až třetí a na vedoucího Rusa Kovtuna ztrácel šest bodů. Dnes jej ale nakonec po svém nejlepším životním výkonu porazil o osm bodů!

Petr Coufal nastupoval ve finálové šestce jako první a zajel skvěle. Nadšené liberecké publikum aplaudovalo každému jeho skoku a piruetě. „Nejdůležitější bylo, že se mi povedla hned první nejnáročnější skoková kombinace trojitého lutze s dvojitým toeloopem. Pak už jsem si věřil, vyšlo mi vše, co jsem chtěl,“ zářil po skončení své jízdy šťastný Coufal, který ještě na ledě vítězně zvedl ruce nahoru. „Super, super, super!“ objímala svého svěřence jeho nadšená trenérka Ivana Tokošová. A pak si ulevila: „Já se dneska večer asi opiju!“

„Teď už můžeš jenom čekat a doufat,“ objala Tokošová Coufala. A Coufal doufal. Nejprve bodově přeskočil druhého Fina Versluise. A pak čekal až na úplně poslední jízdu, až pojede vedoucí Rus Kovtun.

Ten byl očividně nervózní, místo trojitých skákal jen dvojité a jednoduché skoky. „Po své jízdě jsem věřil, že budu druhý, šest bodů na vedoucího Rusa byla ale značná ztráta. Když však Kovtun zkazil třetí skokovou kombinaci za sebou, říkal jsem si, že by to mohl vyjít. Ale jistý jsem si nebyl,“ říkal dojatý Coufal, kterému hned po té, co zjistil, že zůstane první, vytryskly z očí slzy a celý se samým štěstím úplně rozklepal. „Jsem nesmírně šťastný a spokojený,“ jásal, když se objímal se svou trenérkou. Pak absolvoval ve Svijanské aréně květinový ceremoniál a zítra jej od 19 hodin v olympijské vesnici v Harcově čeká  slavnostní vyhlášení krasobruslařské soutěže.

Už předtím, dopoledne, se včera ve Svijanské aréně konala soutěž děvčat.  Žádné velké překvapení se nekonalo. Stejně jako v pondělním krátkém programu  naprosto suverénně zvítězila Ruska Polina Agafonovová před Belgičankou Vannutovou. Čeští diváci byli nejvíce zvědaví na Elišku Březinovou, ale jejich podpora jí nakonec byla paradoxně víc ke škodě než k užitku. „Bylo to zvláštní. Nejsem zvyklá na takový tlak,“ řekla zklamaně Eliška, která kvůli nervozitě několikrát během své jízdy spadla.

 Celkové výsledky naleznete ZDE

Rozhovor s Petrem Coufalem

 

Při krokové pasáži ses začal usmívat. Věděl jsi už, že to máš v kapse?  
"Přímo jsem nevěděl, že bych byl první, ale předpokládal jsem, že bych si mohl aspoň o jedno místo polepšit. Začal jsem se usmívat, abych házel dojmy na rozhodčí, ale člověk nesmí úplně vypnout, aby nespadl třeba při krocích. Musím se soustředit až do konce."

Co říkáš na publikum, které ti přes celou halu fandilo?
"Já, publiku moc děkuji, bylo senzační. Tleskali mi i za lehké prvky a kroky před skokem. Bohužel publikum moc vnímat nemohu, protože se musím soustředit na svůj výkon."

Co pro Tebe znamená úspěch na EYOWF 2011?
"Je to pro mě zatím můj největší životní úspěch, který mě zavazuje k ještě větší motivaci a práci na sobě dál. Udělat dobré umístění na MSJ v Jižní  Koreji."

Jak se chystáš oslavit svůj úspěch? Bude nějaká oslava?
"Oslavy velké nikdy neděláme, ale ještě nevím."

Tvá sestra taky bruslí. Rozebíráte spolu jízdy a taktiku?
"Doma, když sestře něco nejde, tak se ji snažím pomoct, co přidat do skoku, ať jí to jde. Vždycky se tak spolu poradíme jako brácha se sestrou."

 

Video zlaté jízdy naleznete zde.

 


Reakce

re: První zlato pro Česko!!!

17.2.2011 17:41:53 Eliwo

Někdo se EYOWF přece jen věnuje ;-) - http://olympiada.erasport.cz/c-8036-eyowf-2011-liberec-3-den-krasobruslar-coufal-vybojoval-prvni-medaili-pro-cesko-a-hned-zlatou.html


re: První zlato pro Česko!!!

17.2.2011 7:32:22 Jana z Lbc

Jupíííííííííííííí

Moc gratuluju Petře.


re: První zlato pro Česko

16.2.2011 20:51:50 Milan Turek

Nebyl by nějaká fotografie s detailem pro další zveřejnění? Se jménem fotografa? jak si všímám tak tisk příliš pozornosti olympiádě nevěnuje.  Na netu příšeme s Částkou, výborným libereckým fotografem jen my dva, jinde nic moc.


re: První zlato pro Česko

16.2.2011 20:12:57 Silvie

Moc gratuluji...!!!


re: První zlato pro Česko

16.2.2011 19:13:18 vevu9

Moc gratuluju! :)) 


re: První zlato pro Česko

16.2.2011 19:08:31 Honza

Supeeer !


re: První zlato pro Česko

16.2.2011 18:51:00 Jana

Super!Jupí! :)


re: První zlato pro Česko

16.2.2011 18:19:59 Jakub Čistý

paráda!


re: První zlato pro Česko

16.2.2011 18:19:41 unknown

Gratulujeme !!!!


8 + 2 =
21.10.2011


NOC
COOL News
Fotogalerie
Užitečné odkazy
Počasí
Kontakt

anketa

Líbil se Vám EYOWF 2011 v Libereckém kraji?
53%
47%