12. - 19. 2. 2011

This is alternative content.

Aktuality

Zlatá medaile pořadatelům!
16. 2. 2011 středa 21:06
Blog Image

Lord Colin Moynihan - prezident Britské olympijské asociace - má ve sbírce stříbrnou medaili z olympiády v Moskvě 1980, kterou získal jako kormidelník veslařské osmy. Kromě toho byl také ministrem sportu a poté i životního prostředí ve vládě Margaret Thatcherové. Dosavadní průběh EYOWF 2011 zatím hodnotí v superlativech.

"Za třicet let jsem viděl mnoho ceremoniálů na olympijských hrách i festivalech mládeže, ale ten, který přichystali pořadatelé v Libereckém kraji, byl jedním z vůbec nejlepších. Také průběh sportovních soutěží je výborný. Organizátorům EYOWF 2011 za to patří  zlatá medaile!"

Může se něčím inspirovat Londýn - dějiště letních olympijských her 2012 - právě od EYOWF 2011?
"Samozřejmě! Určitě se zde můžeme mnohému přiučit. Myslím, že vynikající jsou především zdejší dobrovolníci - takové bychom pro Londýn potřebovali a brali."

Domníváte se, že na základě těchto pozitivních zkušeností by pořadatelé tohoto festivalu byli schopni zorganizovat i větší akci - například zimní olympiádu?
"Když vidím práci šéfa organizačního výboru a profesionalitu jeho týmu i skvěle fungující kolektiv dobrovolníků, myslím, že to je zcela reálná představa a že by olympijské hry zvládli. Výběr pořadatelské země však už neovlivním, to je záležitost Mezinárodního olympijského výboru."

V alpských disciplínách na Ještědu nyní startuje váš syn Nicholas - jak jeho vystoupení prožíváte?
"Jsem na něj pyšný, ale přiznám se, že jsem i poněkud nervózní. Je to pro něj první velká sportovní příležitost v životě. Mohu vás však ujistit, že jsem jeho nominaci do týmu nijak neovlivnil. Má moji podporu, ale nijak ho nestresuji. Závodí sám za sebe a hodně se učí."

Kterou ze zimních disciplín máte nejraději?
"Alpské lyžování. Doprovázím svého syna na závody, vozím ho na letiště a dělám mu rodičovský servis. Z jiných odvětví jsem dříve obdivoval powerlifting."

Na jaké z osmi sportovních odvětví z programu evropské olympiády mládeže byste si troufl?
"Nejspíš na biatlon. I když ten kopec na okruhu je tak strmý, že bych do cíle dorazil pravděpodobně až v době, kdy by ho opouštěla už i bezpečnostní služba..."

Co všechno jste v Liberci viděl a jaký je váš další program?
"Přicestoval jsem do Liberce už dva dny předem, protože jsem se zúčastnil konference o mládežnickém sportu. Jinak je můj program spojený s britskou výpravou. Doprovázím sportovce do areálů, zúčastňuji se jednání a ve čtvrtek mě čeká večeře s našimi reprezentanty v olympijské vesnici."


Reakce
9 + 4 =
21.10.2011


NOC
COOL News
Fotogalerie
Užitečné odkazy
Počasí
Kontakt

anketa

Líbil se Vám EYOWF 2011 v Libereckém kraji?
53%
47%