12. - 19. 2. 2011

This is alternative content.

Aktuality

Organizátoři EYOWF 2011 při prověrce své připravenosti uspěli
16. 9. 2010 čtvrtek 13:13
Blog Image

Organizátoři 10. Zimního evropského olympijského festivalu mládeže (EYOWF) 2011 v Libereckém kraji absolvovali tento týden významný test své připravenosti. V průběhu třídenní pracovní návštěvy v Liberci ji osobně a detailně prověřoval Janko Dvoršak, předseda koordinační komise Asociace evropských olympijských výborů pro EYOWF 2011.

Zkušený slovinský činovník, jenž stál v čele organizačního výboru zimního festivalu 2003 v Bledu a byl předsedou stejné komise jako v případě EYOWF 2011 také ve španělské Jace 2007, navštívil Liberecký kraj naposledy počátkem listopadu loňského roku. Desetiměsíční vývoj, který od té doby v přípravách na vrcholnou mládežnickou soutěž nastal, komentoval s neskrývaným respektem a uznáním.

"Za tu dobu vykonal organizační výbor obrovské množství práce. Postupně jsem hovořil s manažery všech sekcí a mohu konstatovat, že pět měsíců před zahájením je festival velice dobře připraven. Zbývá už doladit opravdu jen některé kosmetické drobnosti. Všichni členové organizačního výboru přesně vědí, kde se v přípravách nacházejí a jaké budou jejich následující kroky. Tato zjištění ve mně vyvolávají oprávněný optimismus, že EYOWF 2011 v Libereckém kraji bude patřit k nejúspěšnějším v historii," hodnotí výsledek svého pobytu Janko Dvoršak.
 
Jeho inspekce se uskutečnila dva měsíce před dalšími důležitými akcemi, které organizátory festivalu s blížícím se startem čekají. V polovině listopadu se v Liberci postupně uskuteční jednání koordinační komise EYOWF 2011, technických delegátů jednotlivých disciplín a především schůzka šéfů misí. Festivalu se zúčastní okolo 1 500 aktérů ze 49 evropských zemí a právě zástupci všech národních olympijských výborů se přijedou přesvědčit, jaké podmínky jejich mladým reprezentantům do 18 let Liberec, Jablonec nad Nisou a Kořenov-Rejdice nabídnou.
 
"Právě proto představuje schůzka šéfů misí významný mezník. Poprvé si na vlastní oči prohlédnou sportoviště i veškeré zázemí a seznámí se s kompletní organizací festivalu. Dojmy, jaké si od nás odnesou, nepochybně ovlivní jejich vztah k libereckému regionu, festivalu a případně i početnost sportovní výpravy. Organizační výbor pro ně v současné době zpracovává dvě publikace - Manuál šéfů misí a Technický manuál, které budou základními dokumenty festivalu. Také z tohoto pohledu byla návštěva Janka Dvoršaka nesmírně důležitá - zejména jeho rady týkající se vzájemné spolupráce jednotlivých sekcí, jejich propojení a součinnosti v duchu hesla: Nic si zbytečně nekomplikuj a udělej si život naopak jednodušší," říká Kateřina Nyčová, výkonná ředitelka organizačního výboru EYOWF 2011.
 
A Roman Kumpošt, čestný předseda organizačního výboru festivalu, doplňuje: "Na schůzku šéfů misí přijedou lidé, kteří organizaci významných mezinárodních soutěží rozumějí. A touto optikou budou úroveň naší připravenosti také posuzovat. Tím spíše, že pod dojmem poněkud ekonomicky naddimenzované premiéry nedávných Olympijských her mládeže v Singapuru zástupci Asociace evropských olympijských výborů uklidňovali své členy sdělením, že tohle není trend, jakým by se měl mládežnický sport ubírat, a že reálnou, a přitom po všech stránkách kvalitní akci jim představí příští rok Liberecký kraj. To je pro nás současně obrovský závazek."


Reakce
4 + 6 =
21.10.2011


NOC
COOL News
Fotogalerie
Užitečné odkazy
Počasí
Kontakt

anketa

Líbil se Vám EYOWF 2011 v Libereckém kraji?
53%
47%